• Українська
  • English
#TradeSanctions
5 Серпня 2022

25% імпорту Росії вже під санкціями

Підготовлено: Олексій Гаманюк (PhD student, University of Bonn), Роман Кошовник (PhD student, University of Pittsburgh), Дмитро Покришка
Редактори та співавтори: Наталія Шаповал, Юлія Павицька

Огляд торговельних санкцій

Ми оцінили покриття санкціями експорту до Росії та імпорту з Росії. Для розрахунків було використано дані про міжнародну торгівлю за 2019 рік, оскільки не всі країни вже надали дані про торгівлю за 2021 рік, а 2020 рік був шоковим через пандемію COVID-19. В ході аналізу, ми використовуємо дані про торгівлю (імпорт та експорт Росії) від World Integrated Trade Solutions та дані про торговельні обмеження, запроваджені партнерами України, з сайту Global Trade Allerts.

Станом на 21 липня країни санкційної коаліції запровадили основні експортні санкції на 25% від загального обсягу російського імпорту, що становить 55 мільярдів доларів США. Тоді як основні імпортні санкції охоплюють 8% російського експорту що дорівнює 33 млрд доларів США. У свою чергу, за нашою оцінкою нафтове ембарго з боку ЄС та Норвегії додасть 21 п.п. або 84 млрд доларів США до покриття.

Найбільші номінальні обсяги санкціонованого експорту припадають на ЄС (40 млрд дол. США, або 42%), а найбільша частка санкціонованого експорту – на Японію (91%), Велику Британію (63%), Канаду (62%). Найбільші номінальні обсяги санкціонованого імпорту припадають на ЄС (15 млрд дол. США, або 10%), а нафтове ембарго додасть 83 млрд дол. Найбільша частка санкціонованого імпорту припадає на Нову Зеландію (99%), Канаду (97%) та Австралію (92%).

Хоча санкційна коаліція здійснила значний економічний тиск як на російський експорт, так і на імпорт, все ще залишається простір для збільшення вартості неспровокованої та невиправданої війни Росії. ЄС, як основний торговельний партнер з Росією, може найболючіше збільшити санкційне покриття. Однак інші країни з санкційної коаліції також можуть разом покрити значну частку російської торгівлі. Наприклад, несанкціонований імпорт з Росії до Великої Британії, Республіки Корея, Японії та Сінгапуру разом становить понад 11% від загального обсягу російського експорту.

Водночас, країни санкційної коаліції повинні дотримуватися своїх зобов’язань щодо скорочення торгівлі з Росією та запровадити нагляд за експортом до/імпортом з Росії через інші країни, а також, за необхідності, запровадити вторинні санкції.

Посилання на документ

Контакти

Як ми можемо допомогти?