Про базу санкцій
База Санкцій створена та ведеться експертами KSE Institute Sanction Group з метою консолідації та моніторингу усіх економічних санкцій, запроваджених країнами світу проти Росії у відповідь на її неспровоковану і невиправдану військову агресію проти України. База охоплює фінансові, торговельні, візові та інші секторальні санкції, а також санкції, запроваджені щодо конкретних підприємств.
База включає інформацію щодо санкцій, які затверджені офіційними документами країн (законами, указами, постановами тощо). У окремих випадках включено санкції, інформація про які наводиться у офіційних прес-релізах органів влади країн.
Кожна санкція виокремлюється виходячи з її економічної сутності (сфери застосування) та цільового спрямування.
В одних випадках, це конкретне положення (пункт, стаття тощо) офіційного документу (закону, постанови, указу тощо). Наприклад, 2 березня 2022 року ЄС заборонив надавати банкноти, деномінованих в євро, Росії або будь-якій фізичній/юридичній особі в Росії, включаючи Уряд і Центральний банк Росії, або для використання в Росії.
В окремих випадках запроваджені обмеження стосуються кількох видів операцій щодо об’єкту санкцій. У таких випадках у базі відображатиметься кілька санкцій відповідно до змісту зазначених операцій. Наприклад, запроваджене країною обмеження щодо експорту літальних апаратів, космічних апаратів та їх частини, яке передбачає заборону на експорт такої продукції до росії та заборону страхування таких операцій, відображається у базі двома санкціями.
У випадку, якщо обмеження стосуються кількох груп товарів, це відображатиметься у базі двома чи більше санкціями. Наприклад, 8 березня 2022 року США заборонили імпорт таких товарів російського походження: сира нафта; нафтове паливо, масло та продукти їх перегонки; скраплений природний газ; вугілля; та вугільної продукції. Відповідно в базі відображатиметься це рішення як чотири санкції: 1) заборона імпорту нафти; 2) заборона імпорту нафтопродуктів; 2) заборона імпорту природного газу; 4) заборона імпорту вугілля.
Моніторинг запроваджених санкцій дозволяє розуміти сфери, щодо яких країни запровадили обмеження для Росії та оцінювати їх вплив. Крім того, це дає можливість виявляти можливості для посилення санкцій та розширення сфер їх застосування. База також дозволяє порівнювати активність країн у запровадженні санкцій проти Росії.
Моніторинг санкцій здійснюється щоденно. Водночас наповнюваність бази залежить від часу оприлюднення країнами світу своїх рішень щодо запровадження економічних санкцій проти Росії.