• Українська
  • English
#YMGroup
13 Лютого 2024

Новий документ від Групи Єрмака-Макфола: Чотири ключові кроки для стримування Росії у 2024 році та надалі

Підготовлено: Міжнародна робоча група Єрмака-Макфола щодо санкцій проти Росії
Редактори та співавтори:

Міжнародна робоча група Єрмака-Макфола щодо санкцій проти Росії представила Документ робочої групи №18: “Енергетичні санкції: Чотири ключові кроки для стримування Росії у 2024 році та надалі”. Аналіз підкреслює нагальну необхідність посилення енергетичних санкцій для стримування військової агресії Росії проти України у час, коли повномасштабна війна наближається до своїх других роковин.

Дослідження розкриває значну вразливість Росії через її залежність від експорту нафти та газу для отримання іноземної валюти та державних доходів. Ембарго ЄС та обмеження цін G7 (price cap) на російську нафту позбавили Росію приблизно $113 млрд експортних надходжень з початку повномасштабного вторгнення, а додаткова втрата доходів від експорту газу оцінюється в $55 млрд через диверсифікацію Європи від російського газу.

Санкції вже призвели до скорочення загального обсягу експорту на 29%, торговельного профіциту – на 63%, а загального сальдо поточного рахунку платіжного балансу – на 79% у 2023 році порівняно з 2022 роком, що створює значне навантаження на макроекономічну стабільність Росії.

Санкційна група закликає вжити негайних заходів для подальшого обмеження можливостей Росії фінансувати війну проти України. Документ містить чотири ключові рекомендації, спрямовані на те, щоб чинити тиск на російську економіку та підірвати її військові зусилля.

Основні рекомендації:

• Зупинити російський тіньовий флот: Посилити санкції проти танкерів тіньового флоту і запровадити вимоги щодо страхування від розливу нафти, щоб змусити Росію використовувати основний флот, який відповідає правилам цінових обмежень. Посилити розслідування та покарання, щоб збільшити витрати та ризики для тих, хто ухиляється від санкцій.

• Знизити граничні ціни: Після забезпечення ефективності та дієвості цінових обмежень шляхом розв’язання проблеми тіньового флоту та посилення правозастосування, необхідно знизити граничні ціни на сиру нафту та нафтопродукти. На першому етапі слід знизити граничні ціни на нафту та нафтопродукти на $10 за барель, а на преміальні нафтопродукти – на $40 за барель. Це зменшить надходження іноземної валюти до Росії на 25-30 мільярдів доларів щорічно.

• Завершити заборону ЄС та G7 на російські вуглеводні: Запровадити повну заборону на постачання російського ЗПГ та трубопровідного газу до Європи, продемонструвавши прихильність до припинення значних майбутніх експортних надходжень для Росії та заохочуючи енергетичну диверсифікацію.

• Ізолювати російський нафтогазовий сектор: Обмежити доступ російського нафтогазового сектору до критично важливих західних технологій і послуг. Оскільки обмеження, що діють з 2014 року, і подальший вихід іноземних компаній після лютого 2022 року вже впливають на галузь, повна ізоляція перешкоджатиме виробництву ЗПГ і збільшить витрати на видобуток нафти.

За оцінками, запропоновані заходи дозволять скоротити експортні доходи Росії на понад $50 млрд на рік, що значно зменшить надходження іноземної валюти до країни. Ця стратегія має на меті критично послабити спроможність російської економіки до забезпечення своїх військових потреб.

Повний текст документа “Енергетичні санкції: Чотири ключові кроки для стримування Росії у 2024 році та надалі” від Санкційної групи Єрмака-Макфола доступний за посиланням.

Контакти

Як ми можемо допомогти?