• Українська
  • English
#Podcast
26 Січня 2024

KSE Talks #5: Філіп Зеліков – Чи отримає 🇺🇦 $300 млрд заморожених 🇷🇺 активів?

Підготовлено: Анна Власюк, Філіп Зеліков
Редактори та співавтори:

П’ятий епізод подкасту KSE Talk вже тут! У ньому ми обговорили, чи зможе Україна отримати російські активи, які зараз заморожені у багатьох країнах санкційної коаліції.

Наш спеціальний гість Філіп Зеліков – старший науковий співробітник при Інституті Гувера Стенфордського університету, колишній виконавчий директор Комісії 9/11 та радник Державного департаменту США. Він був одним з перших, хто публічно заявив про необхідність конфіскації активів Росії ще на початку повномасштабної війни. Разом з Філіпом цю важливу тему обговорила наукова співробітниця KSE Institute Анна Власюк.

У країнах санкційної коаліції наразі заморожено близько 300 мільярдів доларів російських активів, які могли б допомогти у відбудові України. Втім донедавна країни G7 та ЄС дотримувалася позиції, що їх конфіскація суперечить міжнародному праву.

Однак нещодавні новини свідчать про потенційну зміну в позиції союзників. Зокрема, США обговорюють можливість конфіскації заморожеих  активів на підставі доктрини контрзаходів. Світові ЗМІ все частіше пишуть про активне обговорення цього та інших можливих механізмів.

Як може працювати такий механізм? Які існують ризики для України та міжнародного права? Та чи варто російським олігархам та приватним компаніям турбуватися за власні активи у світі? Про все це – у новому епізоді KSE Talks!

 

Apple Podcasts: https://bit.ly/4aY1Vhb

Spotify:  https://bit.ly/48Z1Lo1

Amazon Music: https://bit.ly/3tPWlgn

 

Контакти

Як ми можемо допомогти?